Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Lupič, který rozdával vizitky

Nedůvtipný bankovní lupič byl lapen policie ve Spojených státech poté, co svůj požadavek na vydání peněz napsal na zadní stranu poštovní poukázky se svou adresou. Ten člověk přišel do banky v Chicagu a v ruce měl šek s napsaným příkazem "Buďte rychlí a buďte zticha. Dejte mi peníze nebo budu střílet." 


Od úředníka muž dostal asi 400 dolarů, ale bohužel při odchodu zanechal na místě část svého výplatního šeku za minulý měsíc.Druhou polovinu tohoto šeku pak vyšetřovatelé nalezli před vchodem do banky.

Později policisté řekli, že sna ještě neviděli takového zločineckého břídila, jako byl tento.

"Je to dost neobvyklé, že vidíme něco tak konkrétně hloupého," řekl mluvčí FBI Ross Rice. "A to už jsme při bankovních loupežích viděli ledacos zvláštního."

Bankovní úředník lupiče popsal jako třicátníka s hnědýma očima a chybějícími předními zuby, na sobě měl hnědý kabát. To potvrdily i bezpečnostní kamery v bance a jejím okolí. Policisté nejpve vyrazili za bratrem podezřelého, který potvrdil, že muž jménem i popisem odpovídá panu Infantovi. Pan Infante, jak se lupič jmenoval, pak byl zatčen v klidu ve svém domě v Cary a k loupeži se doznal. Bude-li odsouzen, hrozí mu až 20 let vězení.