Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Vyživovací povinnost

Vyživovací povinnost a její druhy | Rodina u soudu

www.rodinausoudu.cz/vyzivovaci-povinnost-a-jeji-druhy

Výživné musí platit nejen rodiče dětem, ale právo na výživné mají i jiné osoby.

Žaloba o zvýšení výživného pro zletilé dítě (vzor) | Rodina u soudu

www.rodinausoudu.cz/zaloba-o-zvyseni-vyzivneho-pro-zletile

Vyživovací povinnost rodičů vůči dětem může trvat i po dosažení zletilosti dítěte. Pokud povinný rodič neplatí tolik, kolik by měl, může ho jeho dítě žalovat o …

2 Responses to Vyživovací povinnost

 1. Kamil says:

  Zvláštní úloha nákladů na přiměřené (Nadaní a vášně jen) práce a vzdělávání, které ještě nedosáhly ekonomické nezávislosti dítěte. Zásadou je, že dítě není vaše vlastní práce lze očekávat, a měly by tak dlouho, jak to prochází odbornou přípravu, která má odpovídající úroveň profesního a ekonomické nezávislosti cíl. Během této doby, jsou rodiče povinni jak napadnout obecnou údržbu dítěte (bydlení, strava, atd.), stejně jako zaplatit za speciální nákladů na vzdělávání.

  V této souvislosti zvláštní význam, je skutečnost, že rodičovská povinnost vzdělávání financování a na dosažení plného věku věku také nadále uplatňovat za podmínky, že odborné kvalifikační účty podle typu výcviku (např. studie) nebo na povahu okolností (např. nemoc nebo zralý zpoždění rozvoj), později může být dosaženo.

  Vzdělávání Financování je splatná pouze po přiměřenou dobu. To obvykle závisí na okolnostech každého případu. Z nezaopatřené dítě v nouzi lze očekávat, že tréninkový cíl je sledován s velkým odhodláním a rychle.

  V případě, že dítě pokračovat ve svém vzdělávání zanedbané udržitelným způsobem a že přístup je z důvodu nemoci nebo z jiných vážných důvodů, ohrožených ztrátou nároku na financování vzdělávání!

  Dočasné selhání není předmětem tohoto nařízení. Také k dispozici pro studenty i pro tak vyšetřovací a orientace fázi. Kromě výkonu rodičů docela dobře financovat studium v zahraničí a jsou splatné za podmínky, že v kvalifikaci nebo budoucí profesní vyhlídky dítěte by měl být podporován.

 2. Zdeni says:

  Osamělí rodiče starat o své děti bez podpory druhého rodiče. Přestože dítě žije s jedním rodičem, oba rodiče jsou zodpovědní za udržování dítěte. Pokud rodič žijící jinde neposkytuje výživné pro dítě na základě dobrovolné dohody uzavřené mezi rodiči, lze výživné být potvrzen pro dítě. Údržba podpora může být dohodnuta rodiči nebo potvrzena soudem.
  Pokud rodič vyživovací povinnost není schopna platit podpory v údržbě, nebo v případě, že dítě má pouze jeden právní rodiče, dítě je nárok na výživné od Kela. Osamělí rodiče a rodiče vyživovací povinnost může přijímat pomoc od orgánů a příslušných organizací.