Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Výživné na zletilé dítě

Žaloba o zvýšení výživného pro zletilé dítě (vzor) | Rodina u soudu

www.rodinausoudu.cz/zaloba-o-zvyseni-vyzivneho-pro-zletile…

Vyživovací povinnost rodičů vůči dětem může trvat i po dosažení zletilosti dítěte. Pokud povinný rodič neplatí tolik, kolik by měl, může ho jeho dítě žalovat o …

Výživné pro zletilé děti – konec vyživovací povinnosti | Rodina u soudu

www.rodinausoudu.cz/vyzivne-pro-zletile-deti-konec-vyzivov…

Dobrý den, od bratra odešla před třemi lety manželka, která je nyní vdaná. Bratr je rozvedený a platí výživné na dvě dcery. Nezletilá žije s matkou a druhá nyní …

3 Responses to Výživné na zletilé dítě

 1. MISA says:

  MA NAROK 25 LETY SYN NA VYZIVNE,JE INVALIDNI A NEMUZE JIT PRACOVAT.

 2. Didi says:

  Mnoho lidí si myslí, že finanční rodičů odpovědnost vůči dítěti oficiálně končí, když dítě dosáhne věku 18 let.

  Ve skutečnosti, to není správné.

  Po dítě dosáhne 18, mohou, nebo jejich pečovatel nárok pro dospělé výživného.

  Soud může vydat příkaz, že rodič platit pro dospělé výživného. Dítě, které je 18 roků věku nebo starší lze také přímo obrátit na soud, aby jejich rodiče platit dospělé výživného pro ně.

  Soud rozhodl o výživného pouze tehdy, pokud je přesvědčen, že údržba je nutná k tomu, aby se dítě dokončit jeho nebo její vzdělání, nebo proto, že dítě má mentální nebo fyzické postižení.

  Vzdělávání zahrnuje učňovské a odborné vzdělání.

  V mateřské společnosti okolnosti

  Hlavní zásadou, že soud se při rozhodování, zda podat dospělé děti údržby pořadí je to, co je rozumné. Při posuzování toho soud vezme v úvahu rodiče příjmy, jejich výdělečné schopnosti, jaký majetek, které vlastní, a jejich finanční zdroje. Soud se bude muset ohledem na rodiče schopnosti získávat a odvodit příjem, včetně jejich schopnost odvodit příjmy z jakéhokoliv majetku, které drží.

  Soud bude také brát v úvahu všechny závazky, které rodič má a zda poskytují ostatním dětem.

  Dále, bude soud vzal v úvahu přímé a nepřímé náklady, které vznikly z rodičů, který žije s dítětem při poskytování péče o dítě. Soud zváží příjem a výdělečné schopnosti, že rodič vzdala který stanoví, že péče. Soud rovněž zváží všechny zvláštní okolnosti, které by mělo za následek nespravedlnosti nebo zbytečného utrpení, pokud objednávka pro dospělé výživného byla provedena.

 3. Fifi says:

  Nedávno, byl Soudní dvůr požádán, – je to správné pro Otce zaplatit finanční podporu svého dospělého syna, když nemají žádnou interakci s sebou, a to je nepravděpodobné, že bude v budoucnu?
  V předchozím případě, soudce si všiml, že není nezbytné, aby „vřelý vztah“ existovat mezi rodičem a dítětem, na údržbu mají být zadány.
  Soudní dvůr rozhodl, že, ať už údržba by měla být věnována pro dospělé dítě, je objektivní test, který je – to, co je rozumné v tomto konkrétním okolností? Při rozhodování to, Soudní dvůr zůstatky zdroje, tak rodičů a dítěte skutečné a potenciální zdroje. Soud rovněž zváží další způsoby dítě mohlo financovat své vzdělání, včetně odkládá své studium, získání částečný úvazek nebo studovat na částečný úvazek.
  Soud při rozhodování o výživném dítěte má široký prostor pro uvážení, a může zvážit, zda paušální platba by měla být provedena, nebo zda platba by měla být ve splátkách. Později, je obvykle více žádoucí. Paušální částka bude s největší pravděpodobností poskytnuta pouze tehdy, je zapojen „závažné tlak“.