Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Valentýnské přání

Valentýnská přání | Ženy.cz

zeny.e15.cz › Články › Sex a vztahy

Tradice Valentýnských přání vychází z legendy o sv. Valentýnovi – knězi, který tajně oddával mladé dvojice, za což byl posléze uvězněn a odsouzen k smrti.

Nejstarší dochované přání – valentýnka pochází z roku 1477 — Svět …

www.ceskatelevize.cz › Domů › Svět

Nejstarší dochované přání k tomuto dni – takzvaná valentýnka, je uloženo v Britské knihovně v Londýně. Jedná se vlastně o milostný …

One Response to Valentýnské přání

  1. Pepi says:

    Svatý Valentýn, obyčejně známý jako Den svatého Valentýna, nebo svátek svatého Valentýna, je sledován 14. února každého roku. To je slaven v mnoha zemích po celém světě, ačkoli to zůstane pracovní den ve většině z nich.
    Valentýnský den začal jako liturgického slavení jednoho nebo více časných křesťanských světců s názvem Valentinus . Nejoblíbenější Martyrology spojené s svatého Valentýna je, že on byl uvězněn na provedení svatby pro vojáky, kteří byli zakázané vzít a slouhy křesťany, kteří byli pronásledováni v rámci římské říše , během jeho věznění, on je říkán k uzdravil dceru jeho žalářník Asterius. Legenda uvádí, že před popravou napsal „z vašeho Valentýna“ jako rozloučení s ní. Dnes, Svatý Valentýn je oficiální svátek v anglikánského společenství , stejně jako v Lutheran Church . Pravoslavná církev také slaví svatého Valentýna, i když jen na 6 červenci a 30 července , bývalý datum na počest římského presbyter svatého Valentýna, a toto datum na počest Hieromartyr Valentine, biskup Interamna (moderní Terni).
    V den, kdy byl poprvé spojen s romantickou láskou v kruhu Geoffrey Chaucer ve vrcholném středověku , kdy tradice dvorskou láskou vzkvétala. Do 15. století, to se vyvinulo do příležitosti, v níž milovníci vyjádřil svou lásku k sobě navzájem tím, že představuje květiny, nabízí cukrovinky , a posílání pohlednic (známý jako „valentýnský“). Valentýna symboly, které jsou použitý dnes patří ve tvaru srdce obrys, holubice, a postava okřídleného Cupid . Od 19. století, ručně psané valentýnský ustoupila sériově vyráběných pohlednic .

Napsat komentář