Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Ublížení na zdraví

Ublížení Na Zdraví | www.trestni-rizeni.com – Trestní řízení

www.trestni-rizeni.com/tag/ublizeni-na-zdravi

Výklad pojmů trestního řízení … Jaký je rozdíl mezi ublížením na zdraví a rvačkou …Ustanovení § 221 a § 222 (ublížení na zdraví – v novém trestním zákoníku …

Ublížení na zdraví | www.trestni-rizeni.com – Trestní řízení

www.trestni-rizeni.com/dokumenty/trestne…/ublizeni-na-zdrav…

Ublížení na zdraví § 145 – § 148 trestního zákoníku.

One Response to Ublížení na zdraví

 1. Pepi says:

  Assault je zločin násilí, které je definováno odlišně od jednoho stavu do druhého. Zde jsou hlavní divize:
  Assault jako fyzické spojení. Některé státy definují útok jako úmyslné použití síly nebo násilí proti jinému, jako je děrování osoba nebo úderu oběť s objektem. (Několik států dokonce paušální napadení a ublížení na do jednoho trestného činu, který je definován jako fyzický útok.) Podle tohoto přístupu, „pokus o útok“ je akt, který má v úmyslu fyzicky poškodit oběť, ale selže nebo je nižší. Například by houpal na někoho, ale chybí je pokus o útok.
  Assault jako pokus fyzicky dotknout. V jiných státech, útok nezahrnuje skutečný fyzický kontakt, a je definován jako pokus o spáchání fyzický útok, nebo jako ohrožující akce, které způsobují osobu cítit strach z blížící se násilí. V těchto stavů, kdy se pokus podaří, výsledný zločin je baterie. V rámci tohoto přístupu, není tam žádná taková zločin jako „pokusu o napadení,“ protože útok sám o sobě je pokus.
  Slovní hrozby jsou obvykle nestačí představovat útok na tohoto druhého přístupu. Některé akce, jako je zvyšování pěstí nebo přesunutí výhružně směrem k oběti je obvykle nutné. V těchto státech, hrozí někomu ublížit při chůzi směrem k němu s sevřenou, zvedl pěst by představovalo útok.
  Oběť Strach
  Ve státech, které definují útok je například umístění oběť ve strachu z násilí, oběť musí odpověď nejen originální, ale přiměřená okolnostem. Test obvykle je, zda jednání obviněného by mělo za následek přiměřené osobu, která bude v strachu z bezprostřední fyzického útoku. Jinými slovy, musí být oběti odpověď bude ten, který byste očekávali od jakéhokoli rozumného člověka v oběti pozici.
  Jednoduché a násilný útok
  Jednoduchý útok je nejméně závažná forma útoku a obvykle zahrnuje drobné zranění nebo omezený hrozbu násilí. Zvlášť útok zahrnuje okolnosti, které činí zločin vážnější, jako když je oběť hrozí nebo zážitky násilí ve výši podstatně více než menší plácnutí přes obličej nebo úder do čelisti.
  Příklady přitěžující útok patří:
  zarážející, nebo hrozí-li nalézt osobu s zbraní nebo nebezpečným předmětem
  střelba osoba s pistolí nebo hrozí-li někoho zabít a mířil pistolí na oběti
  útok s úmyslem spáchat další zločin zločinem, jako loupeže nebo znásilnění
  útok za následek vážné tělesné zranění
  napadení (hrozba násilí), zatímco skrývání vlastní identity, a
  útok proti členu chráněné třídy, jako je policejní důstojník, poskytovatelem zdravotní péče, sociálních službách, nebo mentálně postižené nebo starší osoby.