Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Průjem

Průjem, typy průjmu

Jednou z nejčastějších příčin dlouhodobého průjmu je tzv. dráždivý tračník, což je onemocnění charakterizované poruchami vyprazdňování (průjmem nebo …

Babicova grilovačka v Afghánistánu: vojáci měli průjem | Týden.cz

www.tyden.cz › Domácí

Se zdravím českých vojáků v afgánském Lógaru si zahrával Jiří Babica, když jim před půl rokem pod širým nebem uspořádal grilovací party.

2 Responses to Průjem

 1. Toni says:

  Z průjem nebo průjem nastane, když více než třikrát denně nevyvinutém, kašovitá nebo vodnatá stolice dojít. To je způsobeno takovými patogeny nebo toxiny, které kolonizují střevní sliznici nebo poškodit jejich buňky. Tak, sliznice už dělat svou práci, zabírají vodu z trávené potravy – jídlo dužina je více tekutiny, než je obvyklé.
  S pokus těla tak rychle, jak je to možné škodlivé vetřelci vylučovat znovu, ztrácí více vody a elektrolytů (minerální soli). V akutním průjmem trvalé nepohodlí pro několik dní, s chronickým průjmem, příznaky za několik týdnů na znovu v rychlém sledu za sebou.

 2. Leni says:

  Průjem je stav, který zahrnuje časté procházení uvolněné nebo vodnatá stolice – to je opak zácpy a může mít mnoho příčin, které mohou být infekční nebo neinfekční.

  Průjem pochází z řeckého slova diarrhoia. Dia znamená „tok“ a rrhoia znamená „skrze“. Termín „protéká“ byl vytvořen Hippokrata.

  Akutní průjem, což znamená, průjem, který není dlouhodobě, je velmi častou příčinou úmrtí v rozvojových zemích, zejména mezi mladými dětí a kojenců. Obvykle se objevuje rychle a může trvat od pěti až deseti dnů.

  Chronický průjem, což znamená dlouhodobé průjmy, je druhou příčinou úmrtí u dětí v rozvojových zemích.

  Lidé s průjmem mají často horečka a / nebo břicho (křeče v břiše). Průjem může být způsoben tím, zánětlivé střevní syndrom (IBS), Crohnovy choroby , alergií, nebo infekce.

  Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) přibližně 3,5 milionů úmrtí ročně, jsou způsobeny průjmem. 80% z těchto úmrtí se vyskytuje u dětí ve věku do 5 let. Děti jsou náchylnější k komplikací průjmu, protože menší množství ztráty tekutin vede k dehydrataci , ve srovnání s dospělými.