Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Máte rádi dobré víno? Natankujte si

 

Ve Francii, zemi vínu zaslíbené, se milovníkům tohoto moku nabízí nová možnost, jak víno jednoduše nakoupit ve větším množství a ještě za to ušetřit. Tak jako se u nás nesměle začínají objevovat automaty na čerstvé mléko, tak můžete ve Francii v některých supermarketech narazit na podobné automaty na víno, které mohou obsahovat až 1000 litrů tohoto oblíbeného pitiva.


Je to vlastně naprosto jednoduché. Do obchodu si s sebou přineste plastovou láhev či kanystr nebo jakoukoliv nádobu. Nemáte-li žádnou po ruce, tak si ji přímo v obchodě koupíte. U automatu, který se až nápadně podobá čerpacímu stojanu na benzinových stanicích si vyberete značku a pomocí hadice s pistolí můžete začít čepovat. Automat sám měří odebrané množství vína a nakonec vám i spočítá cenu. Vy si jen necháte vytisknout účtenku s čárovým kódem tak, jak jste zvyklí třeba při nakupování ovoce v supermarketech, u pokladny zaplatíte a pak už se jen těšíte, až si doma dáte skleničku. 

Poprvé se takový automat objevil v obchodním domě v roce 2008 a protože si našel své zákazníky, tak se jejich počet postupně rozrůstá. Více se o tom dočtete na stránkách věnovaných vínu www.drvino.com


Photo drvino.com