Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Mají ženy a starší lidé šanci na trhu práce?

(mesec.cz) Na základě výzkumu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně z loňského roku, je věk nejrozšířenější formou diskriminace v České republice. Nevztahuje se jen na starší osoby, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale i na mladé ženy ve věku od 18 do 29 let.


Hledáte zaměstnání? Ať už je vám čerstvých dvacet , třicet a nebo padesát, je to vždy tvrdý oříšek. Dvacetiletou dívku nezaměstnají, protože si jistě bude chtít brzy založit rodinu. Třicetiletou ženu nezaměstnají z důvodu opačného. Založila si rodinu a bohužel si pořídila děti. A padesátiletá žena? Ta už má přece to nejlepší za sebou. Chcete-li se dozvědět víc o této problematice navštivte stránky www.mesec.cz  

4 Responses to Mají ženy a starší lidé šanci na trhu práce?

 1. Buba says:

  Dobrý den,

  ženy nemusí pouze hledat práci, ale také mohou začít sami podnikat. Doba je opravdu jiná. Zajímavý, leč krátký článek jsem si dnes přečetl na: http://burketing.com/blog/2014/11/12/zeny-podnikani/ .
  Je vidět, že toto téma je stále aktuální.

 2. Renáta. says:

  To vím dávno, že mi pracák nic nesežene. Taky mi to řekli. Je mi 58 r.. Rozeslala jsem už několik set žádostí o práci s životopisem (střední vzdělání). Většinou mi ani nikdo neodpověděl – asi při pohledu na datum mého narození je i slušnost přešla, proč by se taky někdo zbytečně namáhal? Vše jsem rozprodala – za co jsem dosud žila. Už nemám nic. Práci nikde nedostanu. Jsem úplně sama, nemám manžela a ani děti nemám.
  Tak proto teď a zatím mám nárok na starobní důchd až za 4 roky.
  Co teď..??? Jdu si ještě namočit zbylé kůrky zlevněného starého chleba. Už klíči necinkám.

 3. Ládin says:

  Vím, že najít práci po padesátce je problém, na druhou stanu se podívejte třeba do různých krámků – všude samé důchodkyně. Podnikatel raději vezme důchodce než mladého člověka, protože ho vyjde mnohem levněji.

 4. Jana says:

  Tak my to máme doma dokonce dvakrát. Než jsem šla na mateřskou, měla jsem docela dobrou práci. Když jsem nedávno šéfoi řekla, že bych se chtěla vrátit a že bych potřebovala upravit pracovní dobu, tak mi řekl, že to nepřichází v úvahu a ať nepočítám s nějakými úlevami např. když budou děti nemocné. jinak si prý mám hledat jiné místo. Do toho přišla o místo i máma, je jí třiapadesát a na pracáku jí rovnou řekli, ať nepočítá s tím, že jí něco seženou.