Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

Láska nás stojí mnoho – i přátele

Zná to většina z nás – vášnivě se zamilujete a najednou nějak nemáte čas na vše, co jste byli až dosud zvyklí běžně dělat a prožívat.  A to s sebou nese i další změnu – nemáte čas na své staré přátele. Vědci z Oxfordské univerzity se nyní pokusili tuto problematiku zmapovat vědeckými metodami.


 

Vědci zkoumali nejen obyčejná přátelství, ale ke svému výzkumu použili i přátelství navazovaná prostřednictvím sociálních sítí, např. Facebook. Zjistili, že prostřednictvím sociálních sítí může člověk aktivně udržovat přátelství se 120 až 130, maximálně se 150 lidmi. V tom skutečném, nikoliv virtuálním světě, člověk mezi své přátele počítá nejčastěji 4 lidi. Pokud ale do jeho života vstoupí romantická láska, tak je statisticky pravděpodobné, že o 2 přátele takový člověk přijde, protože už na ně nebude mít díky svému miláčkovi čas ani prostor ve své mysli.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>