Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Křivé obvinění

Křivé obvinění a křivá výpověď | www.trestni-rizeni.com

www.trestni-rizeni.com/…/trestne…/krive-obvineni-a-kriva-vy…

Křivé obvinění – trestný čin dle § 345 trestního zákoníku Křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek – trestný čin dle § 346 trestního zákoníku Křivé tlumočení …

Pomluva,křivé obvinění a křivá výpověď – Lampárna … – Trestní řízení

www.trestni-rizeni.com/…/pomluvakrive-obvineni-a-kriva-vy…
1 příspěvek – 1 autor – 8. říjen 2012

Přestože lhal a křivě mě obvinil a tím se také dopustil křivé výpovědi, nebyl z ničehoobviněn.Já jsem i přesto, že jsem ho nijak sexuálně …

One Response to Křivé obvinění

 1. Pája says:

  Co je to pomluva? Jak se mohu vyhnout problémům?

  Vzhledem k tomu, literatura faktu často zabývá se skutečnými lidmi, spisovatel na volné noze musí pochopit omezení, která byla právem na používání jména lidí, v publikovaných textech, v tisku a na internetu. Jak daleko můžete jít legálně? Můžete změnit jméno a být v bezpečí? Veřejné údaje se zdají být fér, ale co o vládních agentur a jejich zaměstnanců?

  Takové otázky se dotýkají jednoho z nejsložitějších otázek, které novinář musí čelit ještě dnes. Je to také oblast, kde si nemůžete dovolit dělat chyby. Například, to je pravda, že veřejní činitelé jsou zacházeno odlišně, takže jsou veřejní činitelé. Ale rozdíly mezi oběma může být v pořádku.

  Naštěstí je tu dobrá příručka pro nás:. „Briefing o mediálním právu“ část The Associated Press Stylebook A pokud chcete vědět, co to říká, musíš jít do knihovny, nebo platit za to. Můžete si ji objednat on-line na webových stránkách AP. Přijmout žádné náhražky.

  Zde je stručný průvodce urážku na cti a pomluvu, jak jsem pochopil, je v jednotlivých případech jsem se podílel jako editor (z nichž žádný se někdy ztratili):

  Libel, pomluva a pomluva

  Libel mohou být osobní urážka na cti nebo obchodní urážka na cti, který je také známý jako „produkt hanobení.“ Produkt hanobení mohou obsahovat produkt, službu nebo celý podnik.

  Urážlivé výroky, ať už proti osobám nebo produkty, jsou publikovány prohlášení, která jsou nepravdivé a škodlivé. Pomluva je stejný jako pomluvu ve většině států, ale v mluvené spíše než písemné formě.

  Výrazy „nactiutrhání“ a „pomluva“ se často zahrnuta pod širším termínem „hanobení.“ Je to deliktu (chybné jednání) poškozovat cizí pověst hanobení je.

  Jak víte, pokud by se Vám mohl očernit někoho nebo něco, co se chystáte publikovat? Existují tři testy, které hanlivá prohlášení, které musí splňovat, aby se žalobce na převažují v obleku proti vám a vaší vydavatele:

  Nepravdivé. Aby za hanlivá, musí být nepravdivá prohlášení. Pokud výrok pravdivý, nebo v podstatě pravdivá, pak to není urážlivý, a případ je u konce.

  Poškozování. Aby žalobce na převažují, musí být prohlášení způsobily skutečnou a podstatnou újmu osoby nebo podniky. Žalobce musí předložit důkazy o podstatné způsobené újmy.

  Vědomě nepravdivé. Žalobce musí rovněž prokázat, že žalovaný věděl, že prohlášení bylo nepravdivé, ale uveřejněny prohlášení navzdory tomuto poznání.
  Z tohoto stručného vysvětlení, můžete odvodit, že nejlepší způsob, jak se vyhnout urážce na cti poplatek, nebo porazit ho, je:

  Napište jen to, co je pravda a lze prokázat, že je pravda, přes pečlivý výzkum a poznámek.

  Udržujte všechny výzkum pro období let, v závislosti na statutu omezení, které platí, kde jste. V součtu, můžete říct nebo publikovat jen o co si budete přát v naší otevřené společnosti – tak dlouho, jak to je pravda.