Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Kancelář je rizikové pracoviště

Až se příště při vaší práci v kanceláři začnete nudit, zkuste si podrobněji prohlédnout své pracovní prostředí. Co uvidíte – počítač, obrazovku, kupy papíru, možná i tři dny nedopitý hrnek od kávy – zkrátka takový běžný pracovní nepořádek.


Nic zvláštního, vypadá to spíše jako nehostinné místo, nevhodné pro jakoukoliv formu života: Kdybyste se ale mohli podívat blíže, zjistili byste, že vaše kancelář se životem jen hemží, přičemž vašim spolubydlícím je jedno, jestli je zrovna pracovní doba či nikoliv. Koberce a židle jsou útulným domovem pro roztoče. Vašim alergiím rozhodně neprospějí ani prach včetně zbytků hmyzu a jeho exkrementů a plísně, které díky víření vyvolaném statickou elektřinou mohou pohodlně cestovat po celém vašem pracovním prostoru.

A teď šokující zjištění vědců: naše kanceláře na tom jsou s hygienou hůře než veřejné záchodky, jen bakterií je v kanceláři cca 4x více než na veřejných toaletách. Živnou půdou pro ně je zejména klávesnice a vše, co se v ní nachází (zbytky vaší svačiny, prach, úlomky nehtů, šupinky kůže, vlasy a raději nevědět, co všechno ještě). Pomyslné první místo však v žebříčku popularity pro bakterie vyhrává telefonní sluchátko. A jestli si skutečně nemyjete hrnek od kávy, tak raději nezkoumejte, co se v něm všechno děje. A až příště budete pracovat s počítačovou myší, umyjte si potom prosím dobře ruce mýdlem.

Článek byl napsán s využitím informací, získaných na serveru www.carolinawoman.com