Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Dohoda o vině a trestu

www.trestni-rizeni.com – trestní právo a trestní řízení pro laiky

www.trestni-rizeni.com/

Informace o trestním řízení pro laiky. Výklad pojmů, odpovědi na otázky čtenářů zdarma, vzory trestních písemností zdarma, perličky ze spisů, zajímavé …

Dohoda o vině a trestu | www.trestni-rizeni.com – Trestní řízení

www.trestni-rizeni.com/dokumenty/dohoda-o-vine-a-trestuSdílet

Obviněný může trestní řízení značně zjednodušit, pokud se se státním zástupce dohodne na vině a trestu. V takovém případě vůbec nemusí proběhnout celé …

One Response to Dohoda o vině a trestu

 1. Kamil says:

  Proces, při kterém Obžalovaný zločinec a žalobce dosáhnout vzájemně uspokojivého dispozice trestní věci, s výhradou souhlasu soudu.

  Plea vyjednávání může uzavřít trestní případ bez soudu. Když je úspěšný, výsledky žalobnímu důvodu vyjednávání v dohodě prosby mezi žalobce a žalované strany. V této smlouvě, žalovaná souhlasí svou vinu bez soudu, a na oplátku, státní zástupce souhlasí s tím, aby zamítl určité poplatky nebo provést příznivé větu doporučení k soudu. Plea vyjednávání je výslovně povoleno v zákonech a v soudních pravidel.

  U federálního soudu, například, je důvod vyjednávání povoleno odstavce (e) právního 11 federálních trestního řádu. Podle pravidla 11 (e), může státní zástupce a obžalovaný vstoupit do dohody, podle níž žalovaný přizná a státní zástupce nabízí buď k pohybu za odvolání poplatek nebo poplatky, doporučujeme soudu konkrétní větu nebo dohodly, že nebudou bránit žalovaného žádost o konkrétní věty, nebo se shodují, že specifická věta je vhodné dispozice případu. Státní zástupce se mohou dohodnout, aby se některé nebo všechny z těchto akcí v dohodě prosby. Podle pravidla 11 (e), musí důvod vyjednávání uskutečnit před soudem, pokud se strany projeví dobrou věc pro zpoždění.

  Obecně soudce povolí výhodnou koupi prosby, pokud žalovaný vznese znát a dobrovolné vzdání se svého práva na soud, žalovaný chápe obvinění, žalovaný chápe maximální trest on nebo ona by mohla získat po Prosit vinný, a žalovaný je dobrovolné přiznání, u soudu, na údajné trestné činnosti. I když žalovaný souhlasí s tím, přiznat vinu, může soudce odmítnout přijmout viny a prosbu dohodě, pokud tento poplatek nebo poplatky mít žádný faktický základ.

  Soudce se neúčastní diskusí výhodná koupě prosby. Prokurátoři mají prostor pro uvážení, zda nabídnout výhodnou koupi prosby. Nicméně, může státní zástupce nemohou založit určení, zda k jednání na základě neodůvodněně normy, jako je rasa, náboženství nebo nějakou jinou libovolnému klasifikace.

  Plea vyjednávání může být výhodný pro obě státních zástupců a obžalovaných. Žalobci se může domáhat výhodnou koupi prosby v některých případech ušetřit cenný čas soudu pro vysoce prioritní případy. Prokurátoři jsou často přístupní žalobní důvod vyjednávání s žalovanému, který přiznává, že vinu a přijímá odpovědnost za trestný čin: důvod vyjednávání v této souvislosti je považován za odpůrce odměnou za doznání. Žalobci rovněž přijmout plea výhodné, protože jsou hodnoceny z velké části v souladu s jejich odsouzení sazeb a všech plea smlouv výsledek v přesvědčení, že žalovaný musí vinen jako součást dohodě prosby.