Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

Romantika v chatrči

Kempování je pro mnoho lidí stále oblíbeným způsobem trávení volna v bezprostřední blízkosti přírody. Pokud by vám ale pobyt v typickém středoevropském kempu připadal příliš fádní a chtěli byste se s přírodou sblížit ještě mnohem více, máme pro vás tip ze severského Švédska. Jedná se o „hotel“ Kolarbyn u stejnojmenného jezera v blízkosti městečka Fagersta.


Označení „hotel“ je skutečně v běžných evropských měřítkách hodně zavádějící. Ve skutečnosti jde o 12 lesních chatrčí, v nichž v každé najdete dvě tvrdá lůžka pokrytá jen ovčím rounem. Za šestidenní pobyt od neděle do pátku v takové chatrči zaplatí dospělý 350 švédských korun (tj. necelých 1.000,- Kč), děti polovic. V ceně tak kromě zmíněného lůžka s ovčí kůží budete mít i procházku s průvodcem po okolí jezera, svíčku a zápalky, abyste si měli čím svítit, přístup k ohništi a palivové dříví, abyste si měli kde vařit, jednoduché kuchyňské vybavení s ohřívačem vody, přístup k potoku, abyste se měli kde umýt, přístup do velké společenské chatrče s 45 místy k sezení a kánoi nebo vor k cestám po jezeře. Po jezeře se můžete nejen projíždět, ale pokud si připlatíte, můžete využít i služeb plovoucí sauny  s kapacitou až 10 lidí. O rybaření a sbírání hub snad není třeba se ani zmiňovat, obého je tu více než dost.

Co říkáte, je to bizarní, romantické nebo prostě jen šílené?

Lesní chýše


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>