Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

By

Dovolená Český ráj

Dovolená s dětmi – Český ráj

www.cesky-raj.info › Archív

Český ráj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Zdejší krajina je mimořádně přívětivá, bez teplotních extrémů,nejsou tu ani žádné radikální změny počasí …

Úvodní – Český ráj – turistický průvodce – ubytování, služby, příroda …

www.cesky-raj.net/

Turistický průvodce Český ráj – ubytování, služby, příroda, památky, aktivní dovolená, tipy na výlety.

2 Responses to Dovolená Český ráj

 1. Glum says:

  Na těchto šestidenní Výlety po České republice a Praze dovolené, budete procházet krásnou Českého ráje, v posledních mírové jezera a řeky s křišťálově čistou vodou, nedotčené lesy a mnoha ohromující hradů. Budete navštívit ruiny hradu Trosky, hrad Kost a působivé Hrubá Skála a Valdštejn hrady. Kromě mnoha přírody, budete také zažít mnoho zajímavých měst, včetně Prahy dovolené. Krásné město Jičín nabízí krásně zachovalou architekturou z období baroka, kostely a kláštery a krásné parky. V hlavním městě, v Praze, tam jsou nekonečné atrakcí, mnoho malých kaváren a restaurací a četné zábavní možnosti vyplnit svůj Praha dovolená se zábavou! Naše Česká republika a Praha svátky trasa zahrnuje to nejlepší země nabízí.

 2. Ogg says:

  Tam je dobrý důvod, proč tato oblast dostala jméno Českého ráje (Český Ráj nebo Český ráj) – to je nejkrásnější oblastí, s pískovcovými skalními věžemi („skalní města“), borové lesy, jezera a rybníky. Přidat do těchto kouzelných tradičních dřevěných chalup a robustní hrady a máte perfektní turistickou oblast. To je relativně malý (700 m² km), snadno dostupný z Prahy městskou hromadnou dopravou a jako takový je velmi vhodný pro krátkou přestávku, snad jako součást dvou centru dovolenou.

  Některé památky zájmu

  Skalní města: prozkoumat labyrinty úzkých roklí na úpatí pískovcových věží, které mohou vyšplhat až na 90 m, a stoupat po schodech vytesaných do kamene, aby stát na hledisek výše. Nejznámější jsou Prachovské skály (centrální obr. nahoře)
  Oblast má mnoho hradů a zámků – např. hradě Kost (fotografie vpravo) a zničené Trosky (fotografie vlevo)
  Lidová architektura – vesnice s log-postavený hospodářství čelí na návsi nebo rybníka, jak na Vesec u Sobotky
  Muzeum Českého ráje – který obsahuje ne jen místní archeologii a lidové historie, ale také drahé kameny, které se nacházejí v této oblasti.
  Rozmanitou přírodou: široká škála krajiny a geologie v oblasti výsledků v širokém rozsahu květin a přírody.