Bloud

I bez mapy s námi nezabloudíte

AIDS a lidská práva

Zatímco u nás je syndrom získaného selhání imunity (AIDS) nemocí relativně velmi úzkého okruhu osob s určitým životním stylem, v některých, zejména afrických a asijských státech jde o celospolečenský problém. Po svém se tento problém rozhodli řeišt v jedné indonéské provincii. 


Tamní zákonodárci připravili nařízení, podle něhož by všichni nemocní s AIDS museli mít povinně implantovány čipy, jejichž pomocí by mohli být elektronicky sledováni. Tím by pak v případě potřeby mohlo být prokázáno, že nakazili další osobu, a následoval by trest. Proti takovému postupu se však bouří ochránci lidských práv. A teď se nabízí otázka: o čí lidská práva jde? O práva nezodpovědných nemocných či o práva nic netušících zdravých? Nevím, zda tato norma projde v Indonésii, ale vím, že u nás by určitě neprošla. Tady se totiž lidskými právy ohánějí nejvíce ti, kteří mají sami máslo na hlavě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>